Senjorų sveikatos klubas
 
 
Senjorų sveikatos klubas
 
 
 
 
 •   

  Apie MUS


  Ar ši informacija Jums buvo naudinga?

   
 •   

  Naudinga informacija

   

  Šlapimo nelaikymo problema vyresniame amžiuje
   
  Senyvo amžiaus žmonių griuvimai  
   

   

   

   

  Ar ši informacija Jums buvo naudinga?

   
 •   

  Galerija

  Informacija yra ruošiama.

   

   

   

  Ar ši informacija Jums buvo naudinga?

   
 •   

  Įvykę renginiai

  ĮVYKĘ SENJORŲ SVEIKATOS KLUBO RENGINIAI 2016 METAIS

  Renginio data

   

  Užsiėmimo pavadinimas, aprašymas

   

  2016-05-17

  Sergančiųjų šlapimo takų bei inkstų ligomis slauga

   

  VšĮ Šeškinės poliklinikos Šeimos medicinos ir vidaus ligų skyriaus vyr. slaugytoja Zita Dudutienė ir VšĮ Inkocentro   atstovės kalbėjo apie šlapimo takų bei inkstų ligomis  sergančių asmenų priežiūrą, tinkamų slaugos priemonių parinkimą (įklotai, sauskelnės, kremai nuo iššutimų). Dalyviams buvo išaiškinta ir kompensavimo priemonių tvarka sergant minėtomis ligomis.

   

  2016-09-20

  Vyresnio amžiaus žmonių tinkama pėdų priežiūra

   

   

  VšĮ Šeškinės poliklinikos slaugytoja dieabetologė Irina Vorobjova skaitė paskaitą apie vyresnio amžiaus žmonių pėdos priežiūros ypatumus. Paskaitoje buvo išnagrinėti pagrindiniai pėdų priežiūros aspektai sergant tam tikromis ligomis (pvz.: cukriniu diabetu, nagų grybeliu). Didelis dėmesys buvo skirtas tinkamos avalynės parinkimui. Spacialistė pabrėžė, jog avalynė turėtų būti patogi, kokybiška, nespaudžianti pėdos ir neveržianti. Taip pat apsilankiusi UAB Ortopedijos centro atstovė Indrė Kemešienė  kalbėjo apie ortopedines pėdų  problemas, išaiškino kuo skiriasi ortopedinė avalynė nuo paprastos ir ar kiekvienam žmogui reikalinga speciali avalynė.

   

  2016-10-18

  Gripas ar peršalimas. Kaip išvengti ligų?

   

  VšĮ Šeškinės poliklinikos Infekcijų kontrolės specialistė Migolė Lamanauskaitė kalbėjo apie gripo infekcijos pavojų vyresniame amžiuje, gripo viruso ypatumus, plitimo būdus bei galimas sunkias komplikacijas. Skiepytis nuo gripo rekomenduojama kasmet, ypač vyresnio amžiaus žmonėms, sergantiems lėtinėmis ligomis arba turintiems nusilpusį imunitetą. Specialistė atkreipė dėmesį ir į neteisingą vaistų vartojimą (ypač antibiotikų be šeimos gydytojo paskyrimo) bei savigydą susirgus peršalimo ligomis.  Svečiai iš ,,Urbanfood“ pristatė sveikos mitybos produktų galimybes.  

   

  2016-11-14

  Sveika mityba ir fizinis aktyvumas. Kaip išvengti ligų ir sveikai gyventi?

   

  Šis sveikatingumo renginys sukvietė daugiausiai pacientų – net 160! Renginys buvo skirtas Pasaulinei diabeto dienai paminėti.  Pagrindinis renginio tikslas – suteikti dalyviams žinių apie sveiką mitybą, fizinio aktyvumo naudą bei streso įveikimo būdus. Susirinkusius dalyvius pasveikino VšĮ Šeškinės poliklinikos direktorius Jonas Kairys.  Paskaitą ,,Emocinis valgymas” skaitė  VšĮ Šeškinės poliklinikos psichologė Živilė Auglytė. Taip pat iš anksto užsiregistravusiems dalyviams psichologė vedė audiovizualinės relaksacijos užsiėmimą VšĮ Šeškinės poliklinikos Šeimos medicinos ir vidaus ligų skyriaus vyr. slaugytoja Zita Dudutienė po paskaitos norintiesiems matavo kraujospūdį bei teikė patarimus sveikos gyvensenos klausimais.   VšĮ Šeškinės poliklinikos Laboratorinės diagnostikos skyriaus laborantė Liucina Karelina renginio dalyviams matavo gliukozės kiekį kraujyje. Vilniaus visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo vyr. specialistė Ala Cholopova ir dietistė Ramunė Daujotaitė matavo ūgį, svorį, nustatinėjo kūno masės indeksą ir teikė maitinimosi rekomendacijas. UAB Ortopedijos centro atstovė Iveta Ždanevičiūtė pasakojo apie priemones, kurios tinkamos mankštai. Labiausiai dalyvius domino priemonės, padedančios išvengti nugaros ir kojų skausmų.  VšĮ Šeškinės poliklinikos Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus kineziterapeutai iš anksto užsiregistravusiems dalyviams vedė viso kūno mankštą. Mankštą vedė kineziterapeutai Kristina Grinevičienė, Lina Kairytė ir Marius Janulis.  

   

  2016-12-06

  Senyvo amžiaus žmonių traumos ir griuvimai namuose bei lauke. Saugi aplinka.

   

  Ar žinojote, kad bent vieną kartą per metus griūva kas trečias vyresnis kaip 65 metų amžiaus žmogus? Įrodyta, kad moterys griūva dažniau nei vyra. Dauguma griuvimų, net 48 proc., įvyksta namuose. VšĮ Šeškinės poliklinikos ergoterapeutas Jonas Čelkis skaitė paskaitą apie saugią namų aplinką ir saugumą lauke. Taip pat dalyviams buvo paaiškinta pagalbinių ergoterapinių priemonių paskirtis, kurios padeda geriau apsitarnauti buityje (peiliai ir šakutės pastorintomis rankenomis, pailgintos rankenos padedančios užsisegti, priemonės maudynėms ir kt.). Svečiai iš UAB Pirmas žingsnis demonstravo pagalbines ergoterapines priemones dalyviams.  Dalyviai sakė, kad net nenutuokė, jog yra specialios priemonės padedančios sergantiesiems geriau apsitarnauti namuose.

   

   ĮVYKĘ SENJORŲ SVEIKATOS KLUBO RENGINIAI 2017 METAIS

  Renginio data

   

  Užsiėmimo pavadinimas, aprašymas

   

  2017-02-06

   

  Dantų ir burnos priežiūra vyresniame amžiuje

   

  Paskaitą skaitė VšĮ Šeškinės poliklinikos burnos higienistė Jelena Jurgevič. Dalyviams buvo išsamiai paaiškintos dantų burnos priežiūros problemos vyresniame amžiuje bei burnos higienos svarba. Daugelis dalyvių aktyviai domėjosi papildomomis dantų priežiūros priemonėmis, kurios padeda ilgesnį laiką apsaugoti dantis švarius taip sumažinant dantų karieso ar periodantito uždegimo riziką.  Pageidavusiems skaityta paskaita buvo persiusta elelktroniniu paštu.

  2017-03-07

   

  Šlapimo nelaikymo problemos vyresniame amžiuje

   

  Net 21-53 proc. senyvo amžiaus žmonių nelaiko šlapimo. Moterys su šlapimo nelaikymo problema susiduria 2-5 kartus dažniau nei vyrai. Dauguma vyresnio amžiaus žmonių galvoja, kad šlapimo nelaikymas yra dalis senėjimo, dėl to vengia kreiptis į gydytojus. Įvykusiame ,,Senjorų sveikatos klubo“ susitikime VšĮ Inkocentro direktorė J. Misevičienė bei slaugytoja Jolita Šukienė įrodė, kad šlapimo nelaikymo problemą galima įveikti arba koreguoti taip, kad nepakenktų gyvenimo kokybei. VšĮ Šeškinės poliklinikos Šeimos medicinos ir vidaus ligų skyriaus vyr. slaugytoja Z. Dudutienė matavo kraujospūdį, pulsą bei deguonies įsisotinimą kraujyje. VšĮ Šeškinės poliklinikos laboratorijoje iš anksto užsiregistravusiems dalyviams buvo galima nemokamai atlikti šlapimo tyrimą bei pasikonsultuoti dėl tyrimo rezultatų. Dėkojame Laboratorinės diagnostikos skyriaus vedėjai V. Poniškaitienei, laboratorinės medicinos gydytojai B. Baliūnienei ir klinikos laborantėms V. Visockienei bei J. Elman.

  2017-04-04

   

  Nemigos problemos vyresniame amžiuje

   

  VšĮ Šeškinės poliklinikos medicinos psichologė Irma Kavaliauskaitė skaitė paskaitą ,,Nemigos problemos vyresniame amžiuje“, kurios metu buvo paaiškintos pagrindinės su nemiga susijusios priežastys ir jų sprendimo būdai. Paskaitos metu senjorai išbandė relaksacijos pratimus padedančius atsipalaiduot. Dėkojame UAB Medicata Filia atstovams už raminamosios arbatos degustaciją.

  2017-05-02

   

  Judėk sveikatos labui šiaurietiško ėjimo žingsniu

   

  Vilniaus Visuomenės sveikatos biuro šiaurietiško ėjimo instruktorė Simona Bobinaite skaitė paskaitą apie šiaurietiško ėjimo naudą bei fizinio aktyvumo svarbą. Teigiama, kad šiaurietiškas ėjimas tai tokia sporto šaka, kuri tinka bet kurio amžiaus bei bet kurio fizinio pasirengimo žmogui, nes treniruočių krūvį ir tempą galima reguliuoti individualiai. Dalyviai buvo supažindinti su šiaurietiško ėjimo nauda, technika bei ypatumais. Kiekvienas dalyvis turėjo galimybę išbandyti vaikščiojimą su šiaurietiškomis lazdomis. Taip pat susitikime viešėjo ,,Sidabrinės linijos“ įkūrėja Kristina Čiuželienė, kuri  pristatė nemokamą garbaus amžiaus žmonių bendravimo telefonu liniją.

  2017-09-05

   

  Fizinio aktyvumo svarba sergant sąnarių ir stuburo ligomis

   

  Paskaitą skaitė VšĮ Šeškinės poliklinikos visuomenės sveikatos specialistė Ilona Prašmuntienė. Paskaitoje susirinkusiems dalyviams buvo išaiškintos pagrindinės stuburo bei sąnarių ligų priežastys. Didelis dėmesys buvo skiriamas fizinio aktyvumo svarbai bei raumenų įtampos atsiradimui veikiant tam tikriems faktoriams. Po paskaitos VšĮ Šeškinės poliklinikos kineziterapeutės Lina Kairytė ir Kristina Grinevičienė rodė pratimus, kurie gerina nugaros bei sąnarių būklę. UAB Idemus specialistės Aurelija Urbonaitė ir Žydrūnė Kalpokienė nemokami atliko pėdų tyrimą moderniu aparatu – padobarografu. Šis tyrimas leidžia įvertinti pėdos statinį krūvį bei problemines vietas.

  2017-10-03

   

  Ką reikia žinoti apie kompensuojamus vaistus ir medicinos pagalbos priemones

   

  Paskaitą skaitė Vilniaus m. teritorinės ligonių kasos Kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Jolita Klara Kedaitė. Specialistė pasakojo apie Lietuvoje kompensuojamos vaistų įsigijimo išlaidų (A, B ir C sąrašai). Taip pat svečiavosi Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos Prevencijos ir rizikos valdymo skyriaus specialistė Donata Ročiūtė, kuri siekė atkreipti Senjorų sveikatos klubo dalyvių dėmesį į saugų elgesį prie geležinkelio bėgių.

  2017-11-07

   

  Sergamumas infekcinėmis ligomis vyresniame amžiuje. Ar verta skieptis nuo gripo?

   

  Paskaitą skaitė VšĮ Šeškinės poliklinikos Infekcijų kontrolės tarnybos specialistė Miglė Lamanauskaitė ,,Sergamumas vyresniame amžiuje. Ar verta skiepytis nuo gripo?“. Statistika rodo, kad net 80 proc. mirusiųjų nuo gripo ir jo komplikacijų sudaro 65 m. amžiaus ir vyresni asmenys. Gripo virusinė infekcija sukelia ūmines ligas ir yra pavojinga dėl sukeliamų komplikacijų, kurios dažnesnės senyvo amžiaus žmonių grupėse. Dažniausios gripo komplikacijos - plaučių uždegimas, lėtinių kvėpavimo takų (plaučių ir bronchų), lėtinių širdies ir kraujagyslių ligų paūmėjimai. Po paskaitos dalyviai žiūrėjo švietėjišką filmą apie imuniteto atmintį, o UAB ,,Medicata filia“ dalyvius vaišino imunitetą stiprinančia arbata.

  2017-12-05   

   

  Masažas – efektyvi priemonė skausmui malšinti.

   

  Senjorų sveikatos klube gruodžio 5 d. įvyko seminaras ,,Masažas - efektyvi priemonė skausmui malšinti". Paskaitą skaitė FMAMR skyriaus FMR slaugytoja Loreta Jurgelevičienė. Specialistė pasakojo apie masažo naudą organizmui, masažo rūšis bei pagrindinius masažo elementus. Įrodyta, kad masažo metu atpalaiduojami ir stiprinami nugaros raumenys, mažinami skausmai, gerėja kraujo apykaita, stiprinamas imunitetas. Susirinkusieji galėjo  nemokamai išbandyti masažą. Senjorus masažavo FMR slaugytojos Rita Blažienė ir Zita Ciliarichienė.

   

  ĮVYKĘ SENJORŲ SVEIKATOS KLUBO RENGINIAI 2018 METAIS

  2018-01-09   

   

  Depresija. Kaip padėti sau?

   

  Paskaitą skaitė VšĮ Šeškinės poliklinikos medicinos psichologė Irma Kavaliauskaitė. Susirinkusiems dalyviams buvo išaiškinti pagrindiniai depresijos požymiai ir gydymo galimybės. Specialistė atkreipė dėmesį, kad dažnai depresija yra painiojama su vienišumo jausmu, todėl rekomendavo visiems daugiau judėti, sveikiau maitintis, turėti mėgiamą užsiėmimą bei bendrauti.

  2018-02-06

   

  Nugaros ir pėdų skausmai. Kaip gyventi, kad neskaudėtų?

   

  Ar žinojote, kad net 87 proc. žmonių vargina su pėdomis susiję negalavimai? Vasario 6 d. Senjorų sveikatos klube paskaitą ,,Nugaros ir pėdų skausmai. Kaip gyventi, kad neskaudėtų?“ skaitė UAB ,,Sveika mada“ podiatrė Aušra Valevičienė. Dažniausiai pacientai skundžiasi pėdų kaulinėmis ataugomis, nuospaudomis, plaktukinių pirštų deformacijomis, iššokusiu pėdos kauliuku bei plokščiapėdyste. Netaisyklinga pėdų padėtis turi įtakos griaučių - raumenų sistemai, dėl ko atsiranda skausmai pėdose, sąnariuose, nugaros srityje. Specialistė susirinkusiems dalyviams paaiškino į ką būtina atkreipti dėmesį renkantis avalynę bei patarė, kokie pratimai stiprina pėdas bei čiurnas.  Dalyvavo 32 asmenys.

  2018-03-06 

   

  Laboratoriniai kraujo tyrimai. Ką reikia žinoti?

   

  Kraujo tyrimas yra vienas iš svarbiausių tyrimų parodantis žmogaus organizmo būklę. Šiais laikais įvairių reagentų ir technologijų dėka galime nustatyti ne tik infekcines ar bakterines ligas, mikroelementų trūkumą, bet ir lėtines ligas, galimus onkologinius susirgimus.  Paskaitą apie pagrindinius kraujo tyrimus sergant tam tikromis ligomis vyresnio amžiaus asmenims skaitė ,,SYNLAB“ medicinos vadybininkė Ingrida Banėnaitė. Dalyvavo 44 asmenys.

  2018-04-10 

   

  Atsargiai - Erkės puola! Kaip elgtis, kad nesusirgtum erkiniu encefalitu?

   

  Balandžio 10 d. ,,Senjorų sveikatos klube“ paskaitą apie erkių platinamas ligas skaitė VšĮ Šeškinės poliklinikos Infekcijų kontrolės tarnybos specialistė Miglė Lamanauskaitė. Specialistė atkreipė dėmesį, kad po žiemos erkės būna itin agresyvios. Daugelis erkių rūšių pavojingos gyvūnams bei žmonėms, nes platina infekcines ligas. Pastaruosius penkerius metus Lietuva patenka į trejetuką šalių, turinčių didžiausią gyventojų sergamumą erkiniu encefalitu Europoje. Nuo erkinio encefalito apsaugo vakcina. Tuo tarpu nuo Laimo ligos skiepų nėra.

   

  Ar ši informacija Jums buvo naudinga?