PSDF biudžeto lėšomis kompensuojamos paslaugos

Vadovaujantis viešosios įstaigos Šeškinės poliklinikos sutartimi su Teritorine ligonių kasa, Poliklinikoje yra teikiamos nemokamos, PSDF lėšomis kompensuojamos, paslaugos:

• pirminio lygio ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos (teikiamos visiems pacientams, kurie teisės aktų nustatyta tvarka yra apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu bei yra prisirašiusių prie Poliklinikos gyventojų sąraše);
  • antrinio lygio ambulatorinės sveikatos priežiūros paslaugos (šios paslaugos teikiamos pacientams, teisės aktų nustatyta tvarka, apdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu bei turintiems gydytojo siuntimą konsultacijai (išskyrus antrinio lygio gydytoją – dermatovenerologą).
  • būtinoji pagalba (Būtinosios medicinos pagalbos paslaugos, tai tokio paslaugos, kurios teikiamos nemokamai visiems nuolatiniams gyventojams, neatsižvelgiant į tai ar jie apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu ar ne. Būtinoji medicinos pagalba taip pat teikiama ir užsienio šalių piliečiams. Tam, kad Europos Sąjungos šalių apdraustieji galėtų pasinaudoti šia teise, asmens sveikatos priežiūros įstaigai jie turi pateikti galiojančius asmens tapatybę ir apdraustumą valstybiniu sveikatos draudimu patvirtinančius dokumentus - Europos sveikatos draudimo kortelę arba ją laikinai pakeičiantį sertifikatą, taip pat gali būti pateiktos E 123 arba DA1 pažymos (šios pažymos patvirtina asmens teisę gauti būtinosios medicinos pagalbos paslaugas, teikiamas dėl nelaimingo atsitikimo darbe).

Kitų užsienio šalių piliečiai, neturintys Europos sveikatos kortelės, turėtų susimokėti už suteiktą būtinąją pagalbą pagal Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro patvirtintas šių paslaugų bazines kainas.

Nemokamos asmens sveikatos priežiūros paslaugos (išskyrus būtinosios medicinos pagalbos paslaugas) teikiamos tik patikrinus ar asmuo apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu.

Asmenų draudimą privalomuoju sveikatos draudimu bei PSDF biudžeto lėšomis kompensuojamų paslaugų teikimo tvarką reglamentuoja 1996 m. gegužės 21 d. priimtas Lietuvos Respublikos Sveikatos draudimo įstatymas Nr. I-1343.