Naujienos
 •   
  2016-10-25

  Maloniai kviečiame mamas ir tėčius su kūdikiais į susitikimą

 •   
  2016-10-11

  Įgyvendinant programą ,,Vaikų ir jaunų žmonių lytinės sveikatos gerinimo programa“ Šeškinės poliklinika organizuoja konkursą

 •   
  2016-09-19

  "Tuberkuliozės prevencija Vilniaus miesto ugdymo įstaigose"

 •   
  2016-09-19

  "Vaikų ir jaunų žmonių lytinės sveikatos gerinimo programa"

  Vaikai - labiausiai pažeidžiama visuomenės dalis. Suaugusių žmonių požiūris į sveikatą formuojasi vaikystėje, todėl svarbu, kad gyvensenos įgūdžiai būtų diegiami nuo pat mažumės. Remiantis Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, 2015 metais Lietuvoje užregistruoti 887 susirgimai lytiškai plintančiomis infekcijomis (gonorėja, sifiliu, chlamidioze). Tai 1,7 proc. daugiau nei metais anksčiau. Pusė visų registruotų susirgimų lytiškai plintančiomis infekcijomis nustatyta 15-29 metų, t.y. jaunimo amžiaus grupėje, tarp kurių 20 moksleivių. Taip pat įvairių tyrimų duomenys rodo didelį lytiškai aktyvių paauglių skaičių ir vis jaunėjančią ankstyvų lytinių santykių pradžią, kurių pasekmės turį įtakos paauglių fizinei, psichinei ir socialinei sveikatai. Tai pagrindžia problemos aktualumą ir jaunų žmonių lytinio ugdymo poreikį.

  ,,Vaikų ir jaunų žmonių lytinės sveikatos gerinimo programa“ nukreipta į vaikus nuo 11 iki 13 metų amžiaus, jaunus žmones nuo 14 iki 25 metų amžiaus, jų šeimas ir apima fizinius, emocinius, socialinius sveikatos aspektus. Šia programa bus siekiama išugdyti jaunų žmonių atsakomybės jausmą už lytinių santykių pasekmes, siekti, kad jaunimas susidarytų tam tikrą ,,imunitetą“ lytiškumą suprimityvinantiems aplinkos poveikiams. Užsiėmimai vyks septyniose Vilniaus miesto ugdymo įstaigose. Specialistų komandą sudaro: gydytoja akušerė ginekologė, medicinos psichologė, infekcijų kontrolės specialistė, vaikų sveikatos priežiūros skyriaus vyr. slaugytoja ir visuomenės sveikatos specialistė. Užsiėmimų metu specialistai stengsis atsakyti į visus iškilusius klausimus. Vykdant šią programą bendradarbiaujama su medicinos centru ,,Sosdiagnostika“ bei UAB ,,GlaxoSmithKline Lietuva“ Facebook ,,Gyvensiu toliau“, Vilniaus teritorine ligonių kasa dėl dalomosios medžiagos.

   

  Programos vadovė

  Infekcijų kontrolės tarnybos specialistė

  Miglė Lamanauskaitė

  125 kab.

   

   

  Ar ši informacija Jums buvo naudinga?

   
 •   
  2016-09-13

  Dėmesio! Informacija 20 apylinkės (gyd. R. Skardžiuvienės) pacientams!

 •   
  2016-09-13

  Dėmesio! Informacija 63 apylinkės vaikų ligų gydytojos (D. Adomaitienės) pacientams

 •   
  2016-07-20

  Informuojame! Vyksta 59 apylinkės (gyd. O. Maižienės) pacientų perrašymas